вторник, 16 август 2022 година
Promoção Suplementos Mais Baratos
Време на читање: 2 минути

Дефинитивен водич за исхрана: Чекор по чекор

Не можам да мислам на бодибилдинг без зборот веднаш да ми дојде на ум. исхрана. Тоа е дел од процесот што се затвора, заедно со ...

Клиничка исхрана, спорт или самосвест?

Ако некогаш сте се вклучиле во теретана, секако е предложено да се консултирате со А нутриционист спортување и, ако веројатно никогаш не сте се вклучиле во теретана,...

КУЌА ДИЗАЈН

ОБУКА

АБЦД обука

Во оваа обука ќе организираме план насочен кон хипертрофија со три неделни паузи, од кои едната точно на средината на неделното коло. Сетови, повторувања и...

Остани со нас

16,985навивачитеУживаат
5,186СледбеницитеСледете
658претплатнициРегистрирај се
- Соопштение -spot_img

Последни вести

Анаболици

Водич за постциклучна терапија (TPC)

O употреба на стероиди анаболни стероиди е нешто несомнено на спортски терен. За жал, истражувањата се ограничени и ограничени од медицинската етика, па се што ...

Зголемена употреба на анаболни стероиди: чија е одговорноста?

Кога темата се фармацевтските ресурси (анаболни) кои се користат денес и речиси секогаш во спортот, тоа е да се отвори полемика за употребата или ...

Примоболан: Омилениот стероид на мајсторот Арнолд!

Запознајте се подобро стероид примоболан, миленикот на нашиот драг мајстор Арнолд Шварценегер. Исто така, научете малку за неговата историја, неговата главна употреба, дозите, несаканите ефекти и сè за оваа дрога.

Орални или инекции анаболни стероиди: Што е помалку штетно?

Може да се вметне хормонална ергогена супстанца (анаболна), односно која е наменета да го зголеми приносот и/или перформансите на дадена индивидуа...

Masteron: Одличен анаболен за дефинирање на мускулите и губење на тежината

Запознајте го Masteron (Drostanolone Propionate), еден од најдобрите анаболни стероиди за употреба за време на дефиниција на мускулите и губење на тежината. Научете како да го земете, неговите придобивки, возете го циклусот и МНОГУ ПОВЕЌЕ!
- Соопштение -spot_img

фитнес рецепти

Знаеме дека за да постигнеме цел, од суштинско значење е да имаме многу фокус, решителност и, се разбира, да следиме исхрана здраво, тоа ни помага...